TVOŘENÍ

18. června 2015 v 22:01 |  I D E A S
Myslím, že to asi znáte. Když se snažíte něco vytvořit.


Tím nemyslím něco z keramiky nebo okopávání záhonu.
Když se snažíte vytvořit nějakou práci do školy, na blog, nebo pro jiné účely. Nekopírujete, ale fakt něco píšete.
Jenomže tak sedíte a sedíte a sedíte a vůbec vás nic nenapadá. Máte z toho depku. Za hodinu nic nevymyslíte a připadáte si hrozně otupěle. Pak na něco příjdete. Jiskra. Nápad. Ale po chvilce stejně zjistíte, že je to nehorázná sr.čka.
Takže jste zase na začátku. Bez ničeho.
A když je to tak čistě náhodou práce, která vám může zachránit dobrou známku na vysvědčení a máte dva dny před termínem a pořád sedíte a absolutně nevíte jak s tím máte pohnout, to je teprve lahůdka.
Tohle jsem přesně zažívala poslední dva týdny.
Nejradši bych byla, kdyby tenhle školní rok už skončil. Jsem úplně vyšťavněná a čeká mě ještě jedna zkouška. Bože, co jsem komu udělala.
Bez energie.
Takže po téhle fázi přicházejí totální deprese. Velký smutek. Ale toto období brzo vystřídá (něco jako) logická část. Když si říkáte něco ve smyslu že přece není možné, aby jste nic nevymysleli. Protože inspirace je přece všude.
Hah.
Pak už chytáte vztek a nenávidíte všechny a všechno co je kolem vás.
Samotnou kapitolou jsou lidé, kteří to mají už dávno hotové a vás s tím otravují. Najednou by někam zašli a pořád se zmiňují o tom, jak jsou rádi, že to mají za sebou. Zaslouží si vymáchat hlavu v mísách na veřejných záchodech. No fakt.
A dopadne to tak, že se buď na to vykašlete. (Dobrý den, dovolal jsem se do technických služeb? Pořád sháníte někoho na pozici sběrač odpadků? :D)
Anebo se prostě nakopnete, požádáte někoho o pomoc, a prostě to vydolujete z posledních zbytků vaších sil.
Protože něco vytvořit? To není jenom tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 freehug-world freehug-world | Web | 22. června 2015 v 19:59 | Reagovat

OMG to znám jak svoje boty :-P

2 Smokie Smokie | Web | 24. června 2015 v 14:10 | Reagovat

Na to mi pomáhá hudba! Pustím si něco chillovacího do sluchátek a většinou nápad nějak přijde :D. Já teď dojela z dovolené a ve škole máme mít něco jako seminární práci s prezentací, kterou musíme obhájit, no, všichni už to mají, jen já ne, tak ještě v pondělí, dva dny před koncem roku se budu učit pár stran, kvůli naší debilní ředitelce -.-". Soucítím s tebou bro.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama