Jít s davem.

23. července 2015 v 18:33 |  téma týdne.
Jít s davem.

Je dobré s tím davem jít? To je velice těžká otázka.
Někteří by řekli, že určitě ne. Že to potlačuje jejich vlastní názory. Jejich osobnost. Jejich styl. Jejich duši.
A někteří by souhlasili, protože je pro ně jednodušší splynout s okolím, být nenápadní. Neviditelní. Pozornost není nic pro ně.
Podle mě je nejlepší takový zlatý střed. Umět projevit svůj názor, umět říct jasný NE, ale na druhou stranu být milí, nevnucovat ostatním naše jiný způsoby a neustále nepředvádět, co všechno děláme jinak než ti druzí. A snažím se tím řídit (no, i když s tou milostí... když do mě v pět ráno na nádraží vrazí nějaká kráva a ještě se začne rozkřikovat proč jsem jí neuhla tak asi těžko :D).
Ale zvláštním případem je teda moje třída. Netajím se s tím, že je skoro všechny nemám ráda. Nikdy jsme spolu nikde nebyli ani nic, na to se nikomu nechce. Hlavně většina holek.. když se celý den baví jenom o tom s jakým klukem si zrovna píšou, jakej makeup je nejlepší a s kým si včera udělaly selfie a přitom tam poskakují v mikinkách JBMNT.. tak prostě už nic neříkám. Nemám na to sílu. Radši dělám že s nima nemám problém a nezajímá mě co dělají. A přitom skutečnost je úplně jiná. :D
Ale kdykoliv jsem řekla, co si o nich fakt myslím (ne o nich, o jejich chování), tak se nad tím ani nezamyslely a hned byly slzy na krajíčku, slohovky o tom jak jsem falešná, přitom ony mě mají rády, další že jsem úplná pi_a, kdo mi dal právo je soudit a mohla bych pokračovat.
Marný.
A nemyslete si, že jsem s něma nezkoušela začít nějaký hovory. Jenže ono je to těžký s někým, kdo čte tak jedině složení nutelly, poslouchá jenom kontrafakt a ektora (nic jiného v životě neslyšely, samozřejmě), na tričku nápis SWAG a legíny s trávou (bravo, tleskám). Neví co je hobit, pán prstenů, dokonce neznaly ani hunger games nebo divergrenci.. A tohle mě fakt dorazilo: ,,Ale Harryho Pottera musíte znát." ,,Jojojo, o tom filmu jsem slyšela, ale ještě jsem ho neviděla" ,,A četly jste to?" ,,Počkej, ona je i knížka?" ,,Aha a sledujete třeba nějaký seriály? Třeba jako himym, doctora who, ahs nebo teorii velkýho třesku?" ,,Nic z toho neznám, ale dívám se na ordinaci." xD achjo.
T A K Ž E z osobní zkušeností chci závěrem říct: nebojte se vystoupit z davu. Je to dobrá věc, umět se projevit. Ale pokud jste delší dobu v takové společnosti jako já, tak s vlastníma názorama ztrácíte čas.
Je jim to jedno. Stejně vás neposlouchají a nechápou význam toho, o čem mluvíte.
Naučte se mezi ně zapadnout splynout s něma.
Smát se jim nebo být nad něma rozčílení... to můžete dělat doma.
A jestli se chcete smát, tak dejte vědět, půjdem se smát spolu :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 23. července 2015 v 20:27 | Reagovat

Hezky napsané, je to na každém z nás. Samozřejmě někdo je spokojený v součásti mainstreamu, někdo z něj zkrátka "musí" vybočovat, podobně jako já. Popravdě si nedokážu představit, že bych byla součástí všech těch oveček a táhla za jeden provaz. Je to však věc názoru. :)

2 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 23. července 2015 v 21:01 | Reagovat

Máš pravdu, zlatý střed. Tak jak jsi to popsala, by to mělo být. Sám se s tím setkávám - já mám rád neotřelé oblečení, tak jsem si nechal ušít na míru kabát a sako inspirované vojenskou uniformou. A tohle je otázka stylu, proč někomu něco vnucovat? Ať si každý vybere, co je mu blízké. Každý chce trochu vyčnívat z davu a každý by si to měl vyřešit tak, aby byl šťastný, ale neovlivňoval druhé. Pak se ale taky člověk setká s otázkou pokrytectví. Když v té mojí módě jde člověk po ulici, ostatní na něj hledí jak na něco exotického a přitom fetky a bezdomovce berou jako něco normálního. V tom je ten paradox. :-D
´´kdo čte tak jedině složení nutelly´´ Tohle mě tedy naprosto upřímně rozesmálo. A i když v něčem maličkém nesouhlasím, třeba, že Harry Potter považuju za vykrádačku světové literatury na sedm pokračování nebo že Divergence, Hunger Games a tyhle podobné knihy nemám rád, názor máme vesměs stejný. 8-) :-D
P.S. Všiml jsem si, že jsme měli podobný problém, co se týká tzv. kopírek. I když já se trochu víc rozepsal a dokonce mám i obrázky. Heč. :-D Takže jestli chceš, přijď si počíst o věcech, které tu budou stále, pokud se k tomu i ostatní nezačnou takhle přímo vyjadřovat, jako ty nebo já. ;-)

3 je-suis-une-fleur je-suis-une-fleur | Web | 23. července 2015 v 22:57 | Reagovat

[2]: Tak to jsem ráda, že jsi se nad tím pozasmál :-D Škoda, že mi to už spíš příjde k pláči, zvlášť když se řeší, "jestli jsou ty kalorie kcal nebo kj". Kdyby jsem se čistě náhodou ucházela o místo vychovatelky v nějakým ústavu nebo speciální škole, tak by mi možná soužití s něma uznali jako praxi, po tom co by je viděli.
Dobře, to už bylo trochu hnusný.
Ne, nebylo.
Ta "moje" kopírka se mi omluvila :D Tolik slov "promiň" a "omlouvám se" jsem pohromady už dlouho neviděla. :D Ta "tvoje", to už je ale jinej level. Tohle je nepochopitelný.
p.s.: Ani si nedokážeš představit, jak tě chápu, co se týká toho oblečení. :D

4 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 24. července 2015 v 0:27 | Reagovat

Ahoj Květinko, moc hezky jsi to napsala :-) A naprosto Tě chápu, někdy je jednodušší se jen tak nechat unášet a jen sem tam být sama sebou.
Znám to :-)
Když jsem zrovna nepasovala do nějakýho davu, tak jsem prostě nešla :-)
Sedla jsem si s knížkou a nikdo by se mnou nehnul :-)
Mám to dodnes...
Ale na Ordinaci koukám taky :-)
Fakt je to dobrej relax od mých dítek :-)
Víš, řešit problémy někoho jinýho aspoň na ty dvě hodinky týdně :-)
I když kvalit důchodkyň na zastávkách, kdy běžel Dallas, fakt nedosahuji...
"Bobby umřel!!!"
"Fakt???"
A pláč...
Tak to už je síla :-)
Ale u takových babiček, které mají doma jednoho mužíčka už čtyřicet let a nemají vlastní děti a tím pádem ani vnoučata, je to naprosto pochopitelné :-)
V práci jsem to pak trochu nepobírala, když ženský dokázaly celý hodiny probírat jeden díl :-)
Jak já to dělám? Zas jsem totálně odbočila :-)
No nic, už mlčím :-)
Pěkný článek :-)

5 freehug-world freehug-world | Web | 24. července 2015 v 15:27 | Reagovat

Jdu se smát s tebou BRO :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama