Jak se učit

26. srpna 2015 v 16:18

JAK SE UČIT ?


Už třetí část BACK TO SCHOOL, hmm :D.
Takže... Jak se učit? Každý má svoje "osvědčené" metody na které nedá dopustit, ale myslím, že tyhle rady můžou pomoct všem :D.

m í s t o .

Místo na učení je důležitý. Někde, kde je dobrý světlo, někde, kde vás nikdo nebude otravovat...
1.) Vypněte televizi, počítač, mobil. Nebude vás to rozptylovat.
2.) Doneste si jídlo a pití, aby jste nemuseli během učení pořád chodit do kuchyně kvůli tomu, že máte žízeň. Ale zase to nepřeháňejte- když si nachystáte pět kilo jídla a strávíte hodinu tím, že se budete ládovat, budete zbytečně ztrácet čas.
3.) Neodkládejte to. Ano, skoro všichni máme problém s prokrestinací, ale uvědomte si, že se to stejně budete muset naučit. Tak proč to neudělat dnes? A zítra už budete mít volno :).

c h e m i e , f y z i k a , p ř í r o d o p i s , z e m ě p i s,. . a p o d .

Tady se prostě musíte učit. Nejlepší je samozřejmě když to pochopíte. Ale pokud vám to nejde do hlavy, naučte se to prostě zpaměti. Já jsem se první snažila chemii chápat. Jenomže postupem času jsem zjistila, že je to nad mé síly. Tak jsem se začala učit texty jako básničku. Jsem schopná odvykládat klidně tři stránky jenom tak, prostě jak jdou slova za sebou. Ale kdyby se mě někdo zeptal, abych mu něco z toho vysvětlila, nějak to rozvedla, nebo to řekla vlastními slovy, tak bych byla pěkně v pr. No nicméně mi na poslední vysvědčení vycházelo z chemie 1,4. Sice jsem měla dvojku, ale jsem za to ráda, vzhledem k tomu že osmdesáti procentům toho, co jsem říkala (a psala) jsem vůbec nerozuměla... Z fyziky jsem měla 1,47, zeměpis 1,00 a přírodopis 1,2, takže tenhle způsob mi hodně pomáhá :).
1.) To nejdůležitější si vypište na papír (nebo papíry, achjo). Používejte zvýrazňovače, aby se vám obsáhlé texty neslývaly dohromady v jedno velký, nesrozumitelný a nepřehledný cosi.
2.) Pomůže vám, když víte na jaké typy otázek se učitel ptá, a jestli ho zajímají spíš čísla a přesně naučené fráze, nebo má radši, když se rozvykládáte a popíšete věc svými vlastními slovy. Připravte se na to.

c i z í j a z y k y .

Učit se nazpamět padesát slovíček je podle mě úplná blbost, ale jestli to po vás učitelé vyžadují... tak asi nic jiného nezbývá. Dobré metody k učení cizích jazyků:
1.) Sledujte seriály a filmy v angličtině (nebo jiných jazycích).
2.) Čtěte knížky v cizích jazycích.
3.) Můžete číst i cizojazyčné blogy, časopisy a sledovat různé vlogy na youtube... asi nejvíc zábavná forma :).
4.) Můžete si psát s nějakým cizincem. Přes mail, facebook anebo na interpals -stránka určená přímo na to, aby jste si procvičovali cizí jazyk skrze psaní s někým z jiné země :).
5.) Mě pomáhá když si polepím lepícíma papírkama věci který mám doma, a na ně napíšu jejich název v cizím jazyce (to mi pomohlo hlavně s finštinou).
6.) Samozřejmě, pokud máte kamaráda (nebo někoho z rodiny) který je z jiné země, nebo tam nějakou dobu byl, máte výhodu. Mluvte s ním co nejčastěji to jde :D.

m a t e m a t i k a .

Matika není chemie. Ta se prostě musí pochopit, ne jenom naučit. Takže...
1.) Buď to pochopíte...
2.) Nebo se na to vys.rete a propadnete...
3.) Nebo požádáte někoho o doučování- asi nejlepší :-).
Při geometrii mějte tužky pečlivě ostrouhané, s tupou tužkou vám z toho může vyjít nepřesná nevzhlednost, i když jste všechno dělali dobře :).

Takže... doufám že vám něco třeba pomohlo :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eillienessis Eillienessis | Web | 26. srpna 2015 v 16:33 | Reagovat

Učení a jídlo, moje oblíbená kombinace! :D A vůbec z toho pak nemám výčitky svědomí, nicméně, vždy se to zatím u zkoušek oplatilo:). Cizí jazyky mi na rozdíl od matematiky a fyziky nikdy příliš potíže nedělaly, ale sama za sebe mohu říct, že sledování filmů či seriálů v angličtině a čtení cizojazyčných povídek je na procvičení jazyka skutečně účinné. Pamatuji si doby, kdy jsem se skutečně 50 slovíček nazpaměť učit musela (někdy i více), ale nemyslím si, že bych si po tom nabiflování skutečně zafixovala více než polovinu. A čím více barviček, tím pro mě osobně lépe:D :).

2 Heaven Heaven | E-mail | Web | 27. srpna 2015 v 14:23 | Reagovat

Rady na matiku jsou nejlepší :D Buď se to dá pochopit a nebo konec :D

3 Je suis une fleur Je suis une fleur | Web | 27. srpna 2015 v 17:52 | Reagovat

[1]: Přesně tak, mě seriály pomohly asi nejvíc :D A... nedokážu říct proč, ale já mám nejradši růžové zvýrazňovače :-D Že by nějaká růžová úchylka? :D  :-P

[2]: Jinak to nefunguje :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama