Sociální sítě... Ano, nebo ne?

20. září 2015 v 17:10 |  téma týdne.
Po dlouhé době velmi vážný článek (ehm, možná).

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

(téma týdne se skrývá v článku)Asi všichni už máme svůj účet na nějaké sociální síti. Ať už jsou to ty známé, jako třeba facebook, instagram, youtube, tumblr a ask.fm, nebo na těch méně známých, jako třeba kakaotalk, whatsapp, vk.com, pinterest, we heart it,... a tak bych tu mohla pokračovat hodiny. Říkáte si, jak je úžasné, že můžete komunikovat s lidmi, kteří jsou od vás daleko? Ano, vskutku. Jenomže spolu s těmito sociálními sítěmi přicházejí i problémy.
stalking
Nemusí se jednat nutně o to, že vás někdo vystopuje pomocí umístění a pak vás šmíruje za keřem. Dejme tomu, že někam s někým půjdete a dáte si někam fotku z tohoto večera (odpoledne, rána). Nějaký, třeba zhrzený člověk, kterého jste odmítli, nebo ho odmítl člověk, který šel s vámi, tu fotku uvidí. Začne závidět že spolu chodíte různě tam a tam a časem se z toho může vyvinout závislost. Bude potřebovat vědět kde jste. To není nebezpečné pro vás, ale spíš pro toho člověka. Když uvidí fotky dvou lidí, s jedním chce být, ale on s ním ne, může mít z toho těžké deprese.
No, a jestli chytnete někoho, kdo rád pomlouvá, můžete se těšit na "Normálně, víš co? Včera spolu zase byli."
co dělám?
Poslední dobou se taky mezi lidmi rozšířila nová psychická porucha, latinsky nazvaná Debilis Snapis. Tato porucha se vyznačuje tím, že pacienti mají nutkavou touhu ostatním sdělovat, co právě dělají. Jestli jsou venku, čekají na autobus, dívají se na film... Nejoblíbenější sociální sítí těchto psychicky nemocných lidí je Snapchat, kde je jich ohromné množství. Vysoká koncentrace pacientů s diagnózou Debilis Snapis vedla autorku tohoto článku, aby si účet na této sociální sítí smazala (jenom si vzpomenu na ty černý pruhy s nápisy "chill" "chillujem" "top" "topky" "jedem si svoje" "neznáš nesuď" "někdo ven?" "někdo snap?" a chce se mi zvracet. FUJ.)
anonymita
Užitečná věc, pokud chcete, aby vás lidé soudili podle názorů, ne podle vzhledu. Ale nadávat někomu pod anonymem? Trapné. Hejt není názor. Škoda že hodně lidí nepozná rozdíl mezi kritikou a hejtem. Kdykoliv vás začne někdo anonymně urážet, neberte si to k srdci. Jaký asi musí být on, když se stydí ukázat svůj obličej, svou identitu, a raději se schovává pod anonym?...
dnes jsem si koupila...
Ano. Vychloubání tím, co kdo má. Hlavně na Instagramu. Nový iphone, byla jsem na nákupech za patnáct tisíc, dovolená v karibiku. Když si vyděláte na nové auto a chcete se pochlubit, jak super je, fajn. Ale mě zaráží, že toto dělá hlavně věková kategorie "12-18 let" (do které patřím, hm.). A příjde mi to hrozně trapné. Všechno jim kupují rodiče, jejich není nic, nevydělávají. Takže nechápu tu logiku. Mě by to ani nikdy nenapadlo, fotit si svůj nový notebook a někam ho dávat. Kdybych už měla práci a vydělala si na něj, ok, dělala jsem a teď mám nový notebook. Je za moje peníze, něco jsem dělala. (a taky si říkáte, co asi musí dělat rodiče těch dvanáctiletých dětí, co mají každý týden nový hadry a všechno od jablíček? Protože macbook pro stojí o devět tisíc víc, než je měsíční výplata mého táty :---) no, když na to někdo má.. :D)

a nakonec velmi podstatná písnička k tomuto tématu:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. září 2015 v 17:34 | Reagovat

No a proto žádné sociální sítě nemám. Protože tohle mě u lidí vůbec nezajímá. Používám akorát na komunikaci s lidmi z jiných míst trillian, ale to je komunikátor (něco jako ICQ), ne sociální síť. A vždycky mi přišlo, když jsem na blogu narazila na nějaký článek "dnešní úlovky z obchodu", že tohle přece nikoho nemůže zajímat. Proč by mělo kohokoli zajímat, že si bloggerka koupila mejdlo, lak na nehty a košili?

2 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 20. září 2015 v 18:44 | Reagovat

Facebook jsem si (bohužel) založila kvůli naléhavému běsnění učitelů, kteří nás vyloženě přinutili, abychom měli každý z nás vlastní profil, protože nám budou přes internet sdělovat info, jako jsou změnyv rozvrhu, zájezdy apod. Za tu dobu jsem si už zvykla, ale že bych byla závislá na této síti, říct nemůžu. Prostě se jen podívám, co je nového, občas přidám fotku, někomu napíšu a tím to hasne, protože mi to přijde jako ztráta času.
Jediné, co se mi na fb líbí, je možnost propagace vlastní tvorby.

3 STIAK STIAK | Web | 20. září 2015 v 23:29 | Reagovat

Souhlas. Hlavně s tou anonymitou.

4 Je suis une fleur Je suis une fleur | Web | 21. září 2015 v 19:35 | Reagovat

[1]: Přesně, koho to jako zajímá? Vážně...

[2]: Facebook je (podle mě) na nic :/ xd

[3]: :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama